2001 – KOMTRAX jõuab masinate põhivarustusse: Valmistumine asjade interneti (IoT) saabumiseks
Komatsu masinate seiresüsteem (KOMTRAX) võimaldab masinatele paigaldatud GPS-i ja sideseadmete abil jälgida kaugseire korras Komatsu ehitusmasinate asukohta ja töötingimusi, sõltumata sellest millises maailma punktis masinad töötavad. Lisaks aitab KOMTRAX ka vargusi ennetada ja krediite hallata. Süsteem, mis paigaldati 2001. aastal kõigepealt PC200-7 masinatele, on nüüdseks jõudnud kõigi masinate põhivarustusse. KOMTRAX-ilt pärit andmeid saab kasutada efektiivselt klientide teenindamise ja tootmise planeerimise tõhustamiseks.
2004 – Demineerimismasinad: Anname buldooseritel olevate tehnoloogiliste arendustega oma panuse rahu tagamisse.
Selleks, et maapind maailma konfliktikolletes saaks maamiinidest täielikult puhtaks, töötas Komatsu buldooseri D85 baasil välja demineerimismasina D85MS-15. Selle kaitsva soomustusega demineerimismasina ette paigaldatud spetsiaalne tööriist purustab maamiinid, mis asuvad maapinnas kuni 30 cm sügavusel. Masin eemaldab maamiinid 25 kuni 50 korda kiiremini, kui seda oleks võimalik teha käsitsi. Esimene valminud masin saadeti Afganistani, millele järgnesid tarned Kampucheasse ja Angolasse rahumissiooni tagamiseks.
2008 - Turule jõudsid maailma esimesed* hübriidajamiga hüdraulilised ekskavaatorid
Komatsu esitles maailma esimest* hüdraulilist ekskavaatorit PC200-8, mille seadmestikus on Komatsu oma inseneride poolt loodud dünaamiliste kütusesäästu tagav Komatsu hübriidsüsteem. HB seeria masinate masstootmine algas 2010. aastal ning 2011. aastal pälvis firma Jaapani Mehaanikainseneride Ühingu auhinna (tehnoloogia eest).
*Seitsme peamise turul pakutava toote seas (Komatsu uuringu tulemuste kohaselt)
2008 – Esimene autonoomse veosüsteemi (AHS) edukas kaubanduslik lansseerimine*
Komatsu osutus taas globaalseks trendiloojaks, kui võttis Tšiilis asuvas vasekaevanduses esimesena kasutusele autonoomse veosüsteemi. Olles paigaldanud kalluritele ülitäpse GPS-i, takistuste tuvastussüsteemi ja arvukalt erinevaid ühtsest juhtimiskeskusest kontrollitavaid juhtseadiseid, lõi Komatsu raamistiku, milles mehitamata kallureid on võimalik kasutada ööpäevaringselt. AHS tõstab objektidel oluliselt tootlikkust, ent suurendab ka ohutust ja lahendab seejuures tööjõu puudusest tulenevaid probleeme.
*Vastavalt Komatsu poolt läbiviidud uuringule
2013 – IKT-lahendusi täis buldooserid: Toome innovatsiooni ehitusplatsidele
Komatsu oli esimene* firma, mis tõi turule masina nutika juhtsüsteemiga (iMC) buldooseri D61PXi/EXi, mille tera kõik toimingud – alates kaevamisest kuni pinna lõpliku tasandamiseni – on automaatselt juhitavad. Süsteem lubab rakendada Komatsu juhtseadiste kasutamisel Toconi GNSS-i mõõtetehnika võimalusi. Selles buldooseris ei pea operaator sooritama teraga keerulisi liigutusi. Nii väheneb operaatori töökoormus ja annab ka napima kogemusega operaatorile võimaluse täita komplitseeritud toiminguid, nagu seda suudavad teha kogenud operaatorid, mis omakorda aitab leevendada kvalifitseeritud operaatorite puudust ehitusplatsidel.
*Vastavalt Komatsu poolt läbiviidud uuringule
2014 – IKT-lahendustega nutikad juhtseadised hüdraulilistele ekskavaatoritele
Turule tuli maailma esimene* masina nutika juhtsüsteemiga hüdrauliline ekskavaator PC200i/PC210LCi, mis andis tugeva tõuke ehitustööde automatiseerimise levikule. Süsteem, mis viib omavahel kokku GNSS-i antenni poolt vastuvõetava teabe kopa serva täpse asukohta kohta ning baasjaamas olevad projekti andmed, kontrollib seadme tööd ülitäpselt. Stereokaamerast, mille leiab masinalt 2015. aastast alates ja mis võimaldab teostada mõõdistamist otse masina pardalt, sai alguse lähenemisviis, mida hakati tähistama nimetusega SMARTCONSTRUCTION.
*Vastavalt Komatsu poolt läbiviidud uuringule
2015 – SMARTCONSTRUCTION: tuleviku töökohad
„SMARTCONSTRUCTION“ on lahenduspõhine teenus, mille eesmärk on tagada, et tulevikus on ehitusplatsid turvalised, produktiivsed, nutikad ja puhtad. Selleks kombineerib süsteem IKT-tehnoloogia abil omavahel ehitusobjekti puudutavad erinevad andmed. Ühildades droonide abil saadud 3D pinnareljeefi andmed IKT-seadmega, on Komatsu tõhustanud tööprotsessi alates mõõdistamisest kuni kontrollimiseni ning lisaks kogu protsessi ka visualiseerinud, mis võimaldab võimalikele ehitusobjektidel ettetulevatele probleemidele hõlpsamalt lahendusi leida.
2020 – elektrilise mini-ekskavaatori PC30E-5 lansseerimine Jaapanis
Komatsu tõi Jaapani turule kogu sektori arengutrendi näitava elektrilise mini-ekskavaatori PC30E-5, masina, mille eesmärk on edendada keskkonnasõbraliku ja ergonoomilise tehnoloogia ulatuslikumat kasutamist ehitussektoris. Masina väljatöötamise aluseks on Komatsu aastate vältel kogunenud oskuste pagas hübriidsete ehitusseadmete ja elektriliste kahveltõstukite valdkonnas, tänu millele saavutab see elektriline masin samasuguse jõudluse nagu sellega sarnased, tavalised sisepõlemismootoriga masinad. Kuna lisaks heitgaaside puudumisele on ka masina müratase oluliselt madalam, on masin kasutatav laialdaselt ka siseruumides, aga ka öisel ajal.
2020 – turule tuleb digilahendus SMARTCONSTRUCTION Digital Transformation
Komatsu täiendas oma senist SMARTCONSTRUCTION-lahenduste paketti, tuues turule neli uut IoT seadet ja kaheksa uut rakendust. Kõik need lahendused kiirendavad veelgi digitehnoloogiatele üleminekut. Nii võimaldab paketti kuuluv IKT-võimekustega SMARTCONSTRUCTION järelpaigalduskomplekt paigaldada tavalistele ehitusseadmetele masina 3D juhtimis- ja lasti mõõtesüsteemi. 2020. aastal algas ka SMARTCONSTRUCTION-lahenduse avalik tutvustamine Ameerika Ühendriikides ja Euroopas (Saksamaa, Ühendkuningriik, Prantsusmaa ja Taani). Kui SMARTCONSTRUCTION-lahenduse esimene versiooni digiteeris vaid osa ehitusprotsessist (vertikaalne digiteerimine), võimaldavad uued IoT seadmed ja rakendused digiteerida kogu protsessi (horisontaalne digiteerimine). See lubab optimeerida kõik objektil tehtavad tööd, sünkroniseerides tegevuse reaalsel ehitusplatsil selle digitaalse kaksikuga, mis omakorda tõhustab dünaamiliselt kogu ehitustegevuse ohutuse, tootlikkuse ja keskkonnatoime.